Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce taxe se platesc pt.un magazin de haine ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce taxe se platesc pt.un magazin de haine ?

Buna ziua...
Imi doresc sa deschid un magazin de haine in Baia Mare si as fi interesata sa -mi spuneti de ce taxe si impozite lunare sau anual se platesc pt.aceasta activitate .
De asemenea pt.haine noi cu eticheta cumparate online din Germania si aduse in Romania se platesc ceva taxe?
Avand in vedere ca doar eu si sotul meu am fi viitorii angajati e destul sa deschidem o asociatie familiala sau e neaparat necesar un SRL .
Si ultima intrebare cu permisiunea dvs...firma o poate deschide si un avocat are aceasta atribuitie ?
TVA se plateste doar incepand cu o anumita suma lunar?
Va multumesc pt ajutor si ...mai ales pt .timpul acordat .O zi buna !
Of! Cate intrebari! Nu ati auzit de diviziunea muncii? Fiecare intrebare, cate un om, specialist!

Gratis? E prea scump!

Adica, o afacere are costuri. Partenerii dumneavoastra sunt cei ce va consiliaza iar ei, din asta traiesc.
Iulian MANEA, Contabil