Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de CO

Buna seara!Va rog sa ma ajutati cu un calcul:de cate zile de CO beneficiez daca am angajarea de pe 01.02.2019,iar calculul sa cuprinda perioada 01.02"19-20.08"19? Multumesc din suflet!
Cate zile pe an sunt specificate in contract?
21 de zile
13 zile lucratoare este durata CO aferenta perioadei mentionate.
Va multumesc!