Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inregistrare audio sedinta de lucru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inregistrare audio sedinta de lucru

Buna ziua,
Este legal sa se inregistreze audio cu telefonul mobil sedintele de lucru fara ca participanti la sedinte sa fie anuntati in prealabil de acest lucru ?
Care este legislatia care reglementeaza inregistrarile audio cu sau fara acordul participantilor.
Multumesc.
Legal nu se pot face înregistrări fără acordul participanților sau în cazul în care sunt facute nu au nici o valoare ca proba.