Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe masina
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe masina

Asi dori ,daca cineva imi poate da un sfat, daca am sechestru pe masina si le-o dau imi ridica datoria pe care o am? Deoarece sincer masina mea nu face nici 100 euro in starea in care este iar datoria e de 1000 euro asa ca nu stiu daca se incheie datoria platind cu masina le-as duceo eu personal la licitatie.
Daca din vanzarea masinii nu se recupereaza debitul, executarea continua. Posibil sa nu participe nimeni la licitatie daca masina nu este functionala.