Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverință legea 118
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverință legea 118

Pentru a face o solicitare din partea instituției de învățământ privind eliberarea acestei adeverințe cu acordul profesorilor, ce informații trebuie să cuprindă această solicitare privind datele de identificare ale fiecărui cadru didactic?
Nume prenume, CI serie si numar, data, locul Nașterii, numele părintilor?
Atributele prin care are loc identificarea unei persoane fizice sunt imperativ si expres prevazute de lege, ele fiind aceleasi pentru toate persoanele fizice, constand din dreptul la nume, la domiciliu si la starea civila.

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Multumesc, intrebarea era daca pe langa nume prenume trebuie sa adaugam si celelalte detalii (data nastere, CNP, serie CI) ca sa stim cum formulam solicitarea. Colegii doritori au completat online un document in care si-au dat acordul....
In general, se trec si acestea (CNP , serie si numar C.I.)