Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Întregimea familiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Întregimea familiei

Buna ziua!
Ce pot face ca băiatului meu minor sa ii fac pasaport si sa mergem in Germania.
Mentionez ca sunt căsătorită și soțul meu are dubla cetățenie...romana si germană...lucreaza in germania...locuinta e închiriată prin firma....in sentința mea de divort scrie ca e custodie comună, copilul are domiciliul la mama, tatăl se va deplasa la domiciliul meu.
Soțul lucrând în germania vrem si noi sa plecam dar fostul soț nu vrea sa isi dea acordul pentru pasaport si nici ptr călătorie.
Ce pot face pentru întregimea familiei? Cum fac sa obtin aceste documente?
Va multumesc anticipat
va trebui sa va adresati instantei sa cereti schimbarea locuintei copilului in Germania cu dvs Aveti nevoie de avocat.
Adresați-vă instanție solicitând, motivat, restabilirea domiciliului minorului în Germania!