Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere disciplinara

Buna ziua,
Salariat sanctionat disciplinar cu desfacerea contractului de munca. Azi si maine ste in co. Daca emit dispozitia cu data pimei zile lucratoare dupa finalizarea celor doua zile de co si vom constata ca va intrerupe co cu un certificat medical, cu ce data isi va produce efectu desfacerea contractului de munca?, conform Codului Muncii nu poate fi dispusa concedierea pe durata co si cm.
Aplicarea sanctiunii nu are si o anumita data ?
Aici e problema. E finalizat raportul de cercetare si nu stiu cu ce data sa aplic sanctiunea avand in vedere cele doua zile de co si medicalul ce va urma. Sunt termenele de respectat.