avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare

Cum pot intabula mansarda daca construcția a durat prea mult timp și autorizația de construcție a expirat de mult?
Cel mai recent răspuns: Bogdan Costache , Avocat 12:10, 12 Septembrie 2019
Trebuie indeplinita procedura de intrare in legalitate in ce priveste mansarda / constructia.

Cu stima,
puteti sa imi explicati va rog?cum pot sa fac asta?as putea cere un cetificat de atestare?sau cum intru eu in legalitate?
Solutia difera in functie de datele concrete ale fiecarei spete. Nu exista o soluție universală.

Astfel, nu pot emite o opinie avizata fara sa studiez actele cladirii.

Cu stima,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Construcție fără autorizație. care este procedura de intrare în legalitate? ludo ludo Buna ziua, Scuze daca nu am ales forumul corespunzator, rog mediatorul sa-l dirijeze corect. O cunostinta , fara acces la internet, ar vrea sa stie cum ar ... (vezi toată discuția)
Cadastru si intabulare cand nu am respectat proiectul si am construit si fara autorizatie mihai2063 mihai2063 Buna ziua!Am obtinut o autorizatie de constructie de la primarie cu toate avizele care se cereau in 1992.am construit o casa dar nu am respectat proiectul ... (vezi toată discuția)
Cum poate intra in legalitate o constructie de cativa ani facuta fara autorizatie? ContSters284640 ContSters284640 buna ziua, daca poate cineva sa imi raspunda la o intrebare, parintii mei sunt mostenitorii casei bunicii mele,aceasta a construit langa casa alte doua camere ... (vezi toată discuția)