Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare

Cum pot intabula mansarda daca construcția a durat prea mult timp și autorizația de construcție a expirat de mult?
Trebuie indeplinita procedura de intrare in legalitate in ce priveste mansarda / constructia.

Cu stima,
puteti sa imi explicati va rog?cum pot sa fac asta?as putea cere un cetificat de atestare?sau cum intru eu in legalitate?
Solutia difera in functie de datele concrete ale fiecarei spete. Nu exista o soluție universală.

Astfel, nu pot emite o opinie avizata fara sa studiez actele cladirii.

Cu stima,