avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Recuperare Contributii Sociale Italia
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Recuperare Contributii Sociale Italia

Bună ziua! Am lucrat timp de 1 an si 10 luni pe teritoriul Italiei, cu contract de munca (doua contracte de munca diferite), plătind astfel taxe si impozite... Cum pot să îmi recuperez contributiile platite statului Italian?
Unde trebuie sa merg, ce trebuie sa fac ? Multumesc anticipat!!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:32, 14 Septembrie 2019

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot recupera taxele italia miaelaanusca54@gmail.com miaelaanusca54@gmail.com Bunaziua am lucrat 10 ani hn Italia si eu si sotul meu putem recupera taxele si contributel platite statului italian vrem sa ne retragem hn romhnia avem si ... (vezi toată discuția)
Pot sa recuperez contributiile platite in strainatate? UnDac UnDac Buna ziua, Pe scurt: am lucrat in strainatate si angajatorul a platit statului italian diferite taxe, gen asigurare medicala si pensie. Nu prea mi s-a ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxe Lino82 Lino82 Buna ziua , cum se poate recupera taxele platite timp de 13 ani in Italia , am plecat din italia , ma aflu in uk , si nu vreau sa mai astept sa se adauge toti ... (vezi toată discuția)