avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salariu

cum pot sa opresc blocarea sumelor din cont (salariu) de la banca daca im este retinuta la firma poprirea?
Cel mai recent răspuns: iacobescu1983 , utilizator 16:04, 20 Septembrie 2019
Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.
Si daca acesta refuza?

Company Advising a scris:

Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.

Buna ziua, multumesc pentru raspuns.

1. executorul este din Vrancea, Marasesti parca (asta din ce am sapat eu pe google), nu are site si datele de contact sunt foarte vagi. Abia l-am putut gasi dupa nume. Daca sunteti amabil imi puteti spune in ce consta acea adresa de la angajator sau cum sa ii rog sa o formuleze pentru a o trimite bancii. As mai avea o rugaminte, daca ar fi sa discut cu executorul in baza carei legi ii pot spune sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare? Va multumesc anticipat!

Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla proprire mosu1907 mosu1907 Buna ziua! Unui prieten in urma unui imprumut ce nu a mai putut fi achitat la timp se pune proprire pe salariu prin executor bancar. Executorul trimite adresa ... (vezi toată discuția)
Executare silita - poprire pe contul de salariu mai mult de 1/2 mary_123454 mary_123454 buna ziua am si eu o intrebare am mai multe executari pe numele meu si mi se opreste jumatate din salariu direct de la angajator.problema este ca mai imi ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu milikutza milikutza Buna ziua! In cazul in care se instituie poprire pe salariul unui angajat iar angajatorul are deja conturile bancare poprite de catre Fisc, cum se procedeaza ... (vezi toată discuția)