Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salariu

cum pot sa opresc blocarea sumelor din cont (salariu) de la banca daca im este retinuta la firma poprirea?
Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.
Si daca acesta refuza?

Company Advising a scris:

Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.

Buna ziua, multumesc pentru raspuns.

1. executorul este din Vrancea, Marasesti parca (asta din ce am sapat eu pe google), nu are site si datele de contact sunt foarte vagi. Abia l-am putut gasi dupa nume. Daca sunteti amabil imi puteti spune in ce consta acea adresa de la angajator sau cum sa ii rog sa o formuleze pentru a o trimite bancii. As mai avea o rugaminte, daca ar fi sa discut cu executorul in baza carei legi ii pot spune sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare? Va multumesc anticipat!

Solicitati executorului sa transmita de urgenta o adresa catre banca - in vederea deblocarii conturilor bancare. Este obligat sa se conformeze. Discutati eventual si la banca si vedeti poate este suficient sa aduceti dvs. o adresa de la angajator. Sunt banci care accepta si asa.