Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Renuntare spv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Renuntare spv

Buna ziua
Detin o societate comerciala la care fostul contabil a facut cont in spv cu certificat digital.
Din pacate cu fostul contabil nu mai pot sa iau legatura.Ce pot sa fac pentru a avea acces la spv pt ca imi vin in continuare notificarile acolo iar alertele de notificari vin pe adresa de mail a fostului contabil?Pot sa merg la sediul anaf si sa cer acolo editarea informatiilor sau sa-l desfiintez,sa renunt la el, in calitate de reprezentant al firmei?
Va multumesc!
Revocati semnatura electronica a fostului contabil (se depune declatratia 151 pe format hartie la ghiseul ANAF) si inregistrati noua semnatura.
1.Si in felul acesta noul contabil are acces la spv creat de celalalt?Nu exista o parola de acces ca la spv pe cnp?
2.Noul contabil mi-a spus ca nu are nevoie de spv.Imi vin in continuare adrese sau somatii de la anaf si eu nu stiu fe ele.
Daca depuneti D151 pentru vechiul contabil, nu mai aveti acces in SPV cu vechea semnatura. Trebuie sa va inscrieti in SPV cu semnatura electronica a noului contabil sau va luati una proprie.