avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Societate civila medicala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Societate civila medicala

Buna ziua! Am impreuna cu sotul o societate civila medicala cu procent 50 % si 50 %. Doresc sa modific acest procent in favoarea mea deoarece sotul este angajat si la stat. Cum as putea modifica asta in Statut?
Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 17 Septembrie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:38, 17 Septembrie 2019
Prin schimbarea actului constitutiv al societatii ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizare functionare ca si unitate protejata Monica H. Monica H. Buna ziua, Am o societate care functioneaza din 2003 , iar acum doresc sa autorizez functionarea acesteia ca si unitate protejata in temeiul Ordinului ... (vezi toată discuția)
Cedarea administratiei magdapetar2m.com magdapetar2m.com Intr-o firma constituita din 3 actionari: cu 50%+administrator unic, 45% si 5% se poate transfera atributul de administrator unei persoane care nu are actiuni ... (vezi toată discuția)
Procedura de schimbare a statutului firmei fannatura fannatura Sotul meu este, incepand cu noiembrie 2008, asociat si administrator impreuna cu celalalt asociat al unei firme. Aceasta firma a acumulat datorii la stat ... (vezi toată discuția)