avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recunoasterea studiilor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recunoasterea studiilor in strainatate

Fica mea a terminat facultatea de drept in Costa Rica la Universitate de Stat Costa Rica.
Cineva poate sa imi spuna ce trebuie sa fac pentru ai fii recunoscuta diploma in Romania?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: miriamm , utilizator 09:26, 22 Septembrie 2019
Trebuie sa se adreseze Centrului Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor (CNRED) din cadrul Ministerului Educaţiei Naționale.

[ link extern ]
multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Traducator juridic livia_valentina livia_valentina Buna ziua, sunt de 8 ani in Spania. Am inceput si terminat facultatea de drept aici (liceul l-am terminat in Romania). Anul acesta am dobandit si cetatenia ... (vezi toată discuția)
Diploma de bacalaureat alidiana alidiana Salut tuturor! Urmez cursurile serale in cadrul unui liceu privat, de contabilitate, din Roma, iar anul acesta dau (in sfàrsit), ultimul examen, ... (vezi toată discuția)
Facultatea de drept recunoscută în italia? geani_andreea geani_andreea Bună seara! Am absolvit Facultatea de Drept la Universitatea Petre Andrei din Iași, master Drept European în cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza și ... (vezi toată discuția)