avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultatea de drept recunoscută în Italia?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultatea de drept recunoscută în Italia?

Bună seara! Am absolvit Facultatea de Drept la Universitatea Petre Andrei din Iași, master Drept European în cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza și în prezent sunt consilier juridic definitiv. Vreau sa ma mut in Italia dar nu stiu daca studiile din Romania sunt recunoscute sau trebuie sa le echivalez?Mai pot profesa in domeniul juridic? Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:51, 12 Ianuarie 2016
Adresati-va CNRED - Centrului National pentru Recunoasterea Diplomelor

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoasterea, in italia, diplomei de studii universitare lucianbidasca lucianbidasca Buna ziua , Ma numesc BIDASCA LUCIAN, am absolvit UNIVERSITATEA ''GH. ASACHI'' IASI , FACULTATEA CONSTRUCTII DE MASINI SI MANAGEMENT INDUSTRIAL in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! chiriaclavinia29 chiriaclavinia29 Am absolvit facultatea de Filosofie si Stiinte Social Politice ,specializarea Stiinte Politice , in cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza din Iasi .Sunt ... (vezi toată discuția)
Facultatea de drept recunoscuta in china? flavius452 flavius452 Am terminat Facultatea de Drept si in prezent urmeaz cursului programului de master Drept European, dupa ce imi voi da disertatia vreau sa plec in China, ... (vezi toată discuția)