Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultatea de drept recunoscută în Italia?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultatea de drept recunoscută în Italia?

Bună seara! Am absolvit Facultatea de Drept la Universitatea Petre Andrei din Iași, master Drept European în cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza și în prezent sunt consilier juridic definitiv. Vreau sa ma mut in Italia dar nu stiu daca studiile din Romania sunt recunoscute sau trebuie sa le echivalez?Mai pot profesa in domeniul juridic? Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii? Va multumesc!
Adresati-va CNRED - Centrului National pentru Recunoasterea Diplomelor

[ link extern ]