avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat de atestare fiscală
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat de atestare fiscală

Buna ziua, am cerut eliberarea unui certificat de atestare fiscală ptr al depune la un dosar demonstrând că nu am datorii către stat. Am primit acest certificat in care scrie: "OBLIGATII FISCALE SI ALTE OBLIGATII BUGETARE
Sus-numitul contribuabil figureaza in evidentele fiscale cu urmatoarele obligatii fiscale si obligatii
bugetare individualizate in titluri executorii emise potrivit legii si existente in evidenta organului fiscal central
in vederea recuperarii, restante la data de 31/08/2019
0 Denumirea obligatiei de FISCALE/BUGETARE Suma
- lei -
Obligatii de plata principale
Obligatii de plata accesorii
TOTAL
4967
0
4967
1
2
3
B. SUME DE RAMBURSAT/RESTITUIT: 0 lei
Sus-numitul contribuabil figureaza in evidentele fiscale cu urmatoarele sume de rambursat/restituit:
0 Sume solicitate Suma
- lei -
0
0
0
1
2
3
Sume negative de TVA solicitate la rambursare
Sume solicitate a fi restituite
TOTAL
C. INFORMATII PRIVIND VERIFICAREA ELIGIBILITATII CONTRIBUABILILOR PENTRU
ACCESAREA FONDURILOR NERAMBURSABILE
a) Diferenta dintre obligatiile de plata cuprinse la sectiunea A si sumele mentionate la sectiunea B
"D. ALTE MENTIUNI:
I. OBLIGATII FISCALE / BUGETARE
Nr.
crt.
Denumirea obligatiei de plata Obligatii de plata
Total, din care Obligatii de
plata principale
Obligatii de
plata accesorii
Sume din recuperarea debitelor provenite din drepturile
necuvenite aferente sistemului public de pensii
1 4967 4967 0
TOTAL 4967 4967 0
0 1 2 = 3 + 4 3 4
IV. SUME CERTE, LICHIDE SI EXIGIBILE DE INCASAT DE LA AUTORITATILE
CONTRACTAN.
Totuși nu inteleg daca eu figurez cu această datorie deoarece este achitată din februarie 2018?

Alte discuții în legătură

Certficat de atestare fiscala - solicitat prin spv stan camelia stan camelia Buna seara! Am solicitat prin intermediul SPV un certificat de atestare fiscala ca persoana fizica si mi se cere la : Mentiuni privind obligatiile fiscale ... (vezi toată discuția)
Directia generala a finantelor publice andra1234 andra1234 buna seara, pt participarea la o licitatie mi se solicita :\'\'Certificat de atestare fiscala privind achitarea obligatiilor exigibile catre bugetul de stat ... (vezi toată discuția)
Obligatie fiscala vs creanta fiscala vs taxa locala cyan cyan Care este diferenta dintre obligatie fiscala, creanta fiscala si taxa locala? Taxa locala este considerata obligatie sau creanta fiscala? De exemplu taxa ... (vezi toată discuția)