Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la contract munca

Lucrez la Multinationala si sunt propus a merge la un curs de instruire profesionala in Japonia, 3 luni.
Mi se cere a semna un act aditional prin care sa suport costul cursului in caz ca vreau sa plec in urmatori 3 ani cu exceptia cazurilor de forta majora cf legii.
Intrebarea este care sunt aceste cazuri de forta majora?
Daca as fi concediat, daca ma imbolnavesc grav, daca sunt arestat, daca mor...ce se intampla? Suma este imensa...circa 50000euro si mi e frica sa semnez!
Multumesc!
Forța majoră este orice eveniment extern, imprevizibil, absolut invincibil și inevitabil.

Detalii
www.avocatnet.ro/forum/discu...

[ link extern ]