Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie și stimulent de inserție
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie și stimulent de inserție

Bună ziua. Aș dori să știu exact, dacă îmi dau demisia de la actualul loc de muncă, cu perioada de preaviz de 20 zile lucrătoare, când ar trebui să semnez contractul la noul loc de muncă pentru a nu pierde stimulentul de inserție ?
Spre exemplu, îmi dau demisia în data de 07.10.2019 și stau cele 20 zile lucrătoare în preaviz. Când ar trebui semnat contractul la noul loc de muncă ?

Vă mulțumesc frumos pentru răspuns.
RoxanaMedeea, utilizator
Pentru stimulent ar trebui ca :
Data incetarii vechiului c.i.m.= data începerii activității in baza noului c.i.m.