Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Calcul indemizatie de concediu de odihnă
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Calcul indemizatie de concediu de odihnă

În cazul functionariilor publici si personalului contractual din instituţii publice la calculul indemnizatiei concediului de odihnă se ia în considerare si indemnizatia de hrana ( suma fixa ) respectiv sporul pentru conditii vatamatoare ?
indemnizatia de hrana ( suma fixa )- bonurile se acorda numai in cazul TURELOR FACUTE EFECTIV, NU IN C MEDICAL, DE ODIHNA SAU ABSENTA.
ELE VARIAZA DE LA O LUNA LA ALTA.
Nu se iau in considerare.
Eu vorbeam de calculul indemnizatiei de concediu de odihna.
Si noi de de indemnizatie v-am explicat ca nu se iau in considerare.