Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - Concediu risc maternal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - Concediu risc maternal

Cum modific in revisal contractul unei angajate care prezintă certificat de risc maternal de la medic cu mențiunea că poate lucra 4 ore pe zi in loc de 8? In revisal ii modific contactul din norma intreaga in norma parțială de 3 ore pe zi si salariul ii rămâne cel de la8 ore?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Da, se va modifica numai durata timpului de munca ... In program, alegeti :
tip norma : cu timp partial
durata timp de munca : cu timp partial
repartizare timp demunca : ore/zi
tip interval de repartizare : ore/zi
timp munca : 4.00
Cornel Vasile, Consilier juridic