Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In vederea aplicarii mecanismului Kurzarbeit cf.OUG ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In vederea aplicarii mecanismului Kurzarbeit cf.OUG 132/2020 ...

In vederea aplicarii mecanismului Kurzarbeit cf.OUG 132/2020 conducerea societatii a stabilit ca intreg personalul sa nu lucreze o saptamana din luna octombrie, respectiv 5 zile consecutiv , fiecare salariat avand un pontaj de 136 ore in luna in loc de 176 ore.
Este corect acest mod de reducere a timpului de lucru si daca da cum se opereaza in revisal, cu repartizare timp lucru ore/luna =136 ore si data de la care produce efecte data cu care toti salariatii sunt acasa?
Multumesc!
In program, alegeti :
tip norma : cu timp partial
durata timp de munca : cu timp partial
repartizare timp demunca : ore/zi
tip interval de repartizare : ore/zi
timp munca : 4.00