avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot da in judecata petru jigniri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot da in judecata petru jigniri

Buna ziua am o intrebare un nepot de alu sotul meu ma facut hegherita ca nu aveam ce manca cand stateam la mama...lucru neadevarat...si mam simtit jignita conversatia o am pe facebokk...il pot da in judecata ca sa se invete minte sa numai vorbeasca aiurea..
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:26, 11 Octombrie 2019
Da, pentru jigniri va puteti adresa justitiei.
Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!
Ultima modificare: Joi, 10 Octombrie 2019
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Eu nu vreau daune morare vreau doar sa se invete minte sa nu mai ma jineasca si sa numai vorbeasca aiurea

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!

Doar avocatii experimentati pot educa oamenii needucati in instanta prin hotarari judecatoresti educative.
Banuiesc ca este greu sa intelegeti ce zic...dar educarea zau reeducarea se poate face destul.de usor...
Ultima modificare: Joi, 10 Octombrie 2019
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

daca va adresati instantei ce cereti mai exact ? sa se invete minte nepotul ?
Alinacodrea a scris:

Eu nu vreau daune morare vreau doar sa se invete minte sa nu mai ma jineasca si sa numai vorbeasca aiurea

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate da in judecata? ce daune pot cere? silviu3006 silviu3006 buna ziua...vreau sa incep prin a expune o situatie...am cunoscut si eu pe internet(fara a ma intalni) o persoana mai mare ca mine...eu sunt roman ea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! la multi ani cu multa sanatate intregii comunitati ... iconita iconita Buna ziua! La multi ani cu multa sanatate intregii comunitati avocat net.Avem nevoie de indrumare. Nu stim cum sa procedam Este vorba de matusa mea care vrea ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, ma confrunt cu o situație foarte neplăcută de ... Plusica89 Plusica89 Bună ziua, ma confrunt cu o situație foarte neplăcută de foarte mult timp, sunt ani de zile de când sunt făcută în fel și chip de un grup ... (vezi toată discuția)