Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot da in judecata petru jigniri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot da in judecata petru jigniri

Buna ziua am o intrebare un nepot de alu sotul meu ma facut hegherita ca nu aveam ce manca cand stateam la mama...lucru neadevarat...si mam simtit jignita conversatia o am pe facebokk...il pot da in judecata ca sa se invete minte sa numai vorbeasca aiurea..
Da, pentru jigniri va puteti adresa justitiei.
Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Eu nu vreau daune morare vreau doar sa se invete minte sa nu mai ma jineasca si sa numai vorbeasca aiurea

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!

Doar avocatii experimentati pot educa oamenii needucati in instanta prin hotarari judecatoresti educative.
Banuiesc ca este greu sa intelegeti ce zic...dar educarea zau reeducarea se poate face destul.de usor...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

daca va adresati instantei ce cereti mai exact ? sa se invete minte nepotul ?
Alinacodrea a scris:

Eu nu vreau daune morare vreau doar sa se invete minte sa nu mai ma jineasca si sa numai vorbeasca aiurea

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dreptul la petiționare nu vi-l ia nimeni însă șansele de a obține daune morale, având în vedere cele învederate, nu sunt, din păcate, prea mari!