Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract prestari servici
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract prestari servici

Salutare,

Un grup de prieteni am dorit să închiriem o cabană la munte. Am discutat cu proprietarul, am stabilit verbal detalii ca avans, condiții, etc.
Ulterior ne-a trimis un contract cu suma greșită, și cu mențiunea că avansul se plătește înainte iar restul în ziua sosirii. Noi l-am semnat și l-am trimis dar nu am primit o copie semnată și de proprietar.
Avansul a fost plătit(transfer bancar) , dar nu am primit factură.
Mai nou, vrea plata integrală și ne-a cerut copii după buletine pe mail. Unele persoane i-au trimis, altele nu.
După discuții mai aprinse a spus că nu mai vrea să colaboreze și că o să ne trimită avansul înapoi.
Întrebarea e: poate fi reclamat faptul că a încasat/primit bani fără a avea un contract semnat și pentru faptul că nu a eliberat factură/chitanță ?

Mulțumesc,
Alexandru
~ Conținut șters la cerere ~
Da, noi avem contractul ce i l-am trimis proprietarului, semnat de noi.
El a trimis o versiune nesemnată, noi am printat-o, am semnat-o, am scanat-o și am trimis-o pe e-mail.