Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am primit de la ce de la Ekos o somatie,prin care sunt atentionata ca in termen de o zi o sa fiu executata sillit pt neplata unei datorii le con in val de 300 ron si la care mi s-au pus penalizari pana la 70 mil.vechi.
precizez ca nu detin nici un fel de imobil pe numele meu,nu am nici servici,deci sunt in imposibilitatea de plata.
Ce mi se poate intimpla?pot face puscarie?
Nu puteti face puscarie daca nu ati savarsit nicio infractiune.
Ar fi ilegal.
Ar trebui sa ne dati mai multe amanunte , deoarece este posibil ca datoria sa fie prescrisa .

:offtopic: Cei de la Ekos au intrat deja in folclor datorita modului in care inteleg sa recupereze banii .
romania inedit a scris:

Ar trebui sa ne dati mai multe amanunte , deoarece este posibil ca datoria sa fie prescrisa .

:offtopic: Cei de la Ekos au intrat deja in folclor datorita modului in care inteleg sa recupereze banii .

este vb de o somatie primita de la uniunea nationala a exect judecatoresti Trifina,Tanase si Galea care imi spun ca la staruinta creditorului care ma scuzati este vb de Marss Colection srl vor sa ma execute silit pt suma de 140 usd,datorie pe care o aveam catre conex si a fosr preluata ulterior de catre cei de la Marss plus 4607,65 lei reprezentand penalitati+cheltuieli si penalitati pana la stingerea dat.
au o sentinta civila din 23.11.2006....iar contractul cu vodafone eu l-am incheiat in 2002.
Va rog mult ajutati-ma......ce mi se poate intimpla?
nu s epune problema asa de grav cum credeti! nu va pot executa silit , trebuie incheiere de incuviintare a executarii silite din partea instantei, asta in conditiile in care exista titlu executor
Ar fi inechitabil ca o firma de recuperari sa poata sa se substituie unei instante si sa stabileasca ei in ce masur aveti putea fi executata! Se incalca de asemenea si principille europene!
Eu zic sa le solicitati documentele care stau la baza respectivei adrese, precum si explicatii detaliate!
Cititi si acest articol: www.avocatnet.ro/content/art...