avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Restrictii de circulatie \"TAXA OXIGEN\"
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Restrictii de circulatie "TAXA OXIGEN"

Conform amendamentului introdus de ALDE, masinile care folosesc GPL si au norma de poluare Euro 3, sunt scutite de plata taxei de circulatie in centrul Bucurestiului.
De la 1 Ianuarie 2024 vor fi interzise masinile cu Euro 3 in Bucuresti.
Intrebare:
Masinile cu Euro 3 care au instalatie GPL (acum exceptate de la taxa) vor fi si ele interzise incepand cu 2024?

Alte discuții în legătură

Taxa oxigen Cărămidă Cristian Cărămidă Cristian Vă salut! Am o Dacia Logan euro 3 GPL, Vreau să știu dacă din 2024 mai pot circula în București și dacă sunt scuti de taxa oxigen. Sau, o mașină euro ... (vezi toată discuția)
Oug 117/2009 – masuri privind taxa de poluare auto Rady Consult Rady Consult Pe scurt. Am o masina noua (productie 2009), cumparata din Romania de la o reprezentanta, in decembrie 2009, pe care am inmatriculat-o pentru prima data in ... (vezi toată discuția)
Taxa de prima inmatriculare pentru masina pe gpl luizaioana_luizaioana luizaioana_luizaioana Buna ziua. Am si eu nevoie de o lamurire. Sotul meu este cetatean italian cu drept de rezidenta in Romania. Cum pe moment lucreaza si locuieste aici vrea ... (vezi toată discuția)