Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Imputernicire autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Imputernicire autoturism

Bună ziua. Vreau să plec cu masina in Olanda. Masina este pe numele cumnatului meu. Este necesar un act notariat de imputernicire ?
buna seara, nu
mariustz, utilizator
Este necesar doar ca toate actele masinii sa fie in regula atit la acte (ITP in termen, asigurare RCA in original - cartea verde), cit si functional . In caz contrar veti raspunde dvs.