avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Imputernicire autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Imputernicire autoturism

Bună ziua. Vreau să plec cu masina in Olanda. Masina este pe numele cumnatului meu. Este necesar un act notariat de imputernicire ?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 05:10, 6 Noiembrie 2019
buna seara, nu
Ultima modificare: Marți, 5 Noiembrie 2019
mariustz, utilizator
Este necesar doar ca toate actele masinii sa fie in regula atit la acte (ITP in termen, asigurare RCA in original - cartea verde), cit si functional . In caz contrar veti raspunde dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura notariala nutzzu nutzzu Buna ziua. Urmeaza sa plec in concediu in Bulgaria cu masina cumnatului meu.As vrea sa stiu daca este necesar sa inchei o procura notariala in acest sens pt a ... (vezi toată discuția)
Folosirea mașinii unei alte persoane in bulgaria BCosmin1 BCosmin1 Bună ziua. Aşi dori să aflu dacă pentru a folosi masina aflată în proprietatea altei persoane (cumnatul meu) în Bulgaria este necesar un contract ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto Imparatu Imparatu Buna seara!Detin un autoturism proprietate personala in italia,cu toate actele in regula!cum munca nu imi permite sa stau mult timp in tara as dori sa stiu cum ... (vezi toată discuția)