avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Locuința familiei?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Locuința familiei?

Avem următoarea situație: o doamna în vârstă de 76 de ani, care deține în proprietate un apartament, locuiește împreună cu cei 2 copii, ambii divorțați și fără urmași.
Se poate cere înscrierea apartamentului în CF ca locuință a familiei?

Alte discuții în legătură

Declaratie notariala, sau alta forma pentru a cumpara o locuinta afi. GabrielG. GabrielG. Buna ziua. Sunt un cetatean in varsta de 63 ani si locuiesc intr-un apartament obtinut in 1994 ca locuinta sociala impreuna cu familia mea. In anul 1996 sotia ... (vezi toată discuția)
Pot obliga fosta sotie la plata chirie pt ap.meu propriu in care ea locuieste dupa divort dan-adrian dan-adrian buna ziua, am divortat, cei 2 copii fiind incredintati fostei sotii; am locuit impreuna cu acestia in acel apartament, pana la separarea in fapt; ea a ramas ... (vezi toată discuția)
Succesiune StefanGeorge StefanGeorge Am si eu o problema imensa si v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta macar cu un pont: Bunicii mei ( [b]ambii decedati[/b] ), au 1 apartament si ... (vezi toată discuția)