Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Achizitie teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Achizitie teren

Buna ziua, am cumparat un teren intravilan pe care vreau sa construiesc, dar deocamdată nu am primit numar la teren., unde trebuie sa merg pentru a primi numar ?multumesc
In baza contractului de vanzare-cumparare in copie legalizata, extras de carte funciara, schita terenului cerere pe care o obtineti fie de pe site-ul primariei , fie de la Registratura . Daca sunteti din Bucuresti se depune la primaria municipiului nu la cea de sector.