avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PVCC comunicat la o altă adresă
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PVCC comunicat la o altă adresă

În data de 18.08.2019 am circulat fără rovinietă și pe data de 21.11.2019 am primit la vechea adresă unde am locuit cel mai probabil plicul cu amenda.
Eu am CI valabil cu adresa unde stau din ianuarie anul acesta și tot în ianuarie am și viză de reședință la adresa unde stau în chirie.
Cu toate acestea plicul cu amenda a venit pe vechea adresă.
Acesta este motiv de contestație? Adresa unde a sosit plicul și adresa unde am domiciliul sunt în același oraș.
Până la urmă dacă fac contestație înseamnă că am intrat în posesia plicului?

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta dupa 4 luni ku990 ku990 In data de 29.09.2018 am savarsit fapta de a conduce fara rovinieta. Mi-a sosit prin posta in data de 30.01.2019 un plic cu amenda, in dreptul; \" semnatura ... (vezi toată discuția)
Executare silita cnadr vyorel_ro vyorel_ro am primit plic de executare silita pentru o singura amenda ( rovinieta) ....am mers 200 de metri pe E85.......problema e ca amenda e din 30.09.2011.....iar ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta dadica dadica Buna seara , Am si eu o intrebare . Daca eu stau in orasul Popesti Leordeni si lucrez in Bucuresti de ce trebuie sa platesc rovinieta? Stiam ca pana in ... (vezi toată discuția)