Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carnet munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carnet munca

buna,am o intrebare....:la dosarul de somaj imi trebuie canetul de munca.azi l-am ridicat si am descoperit ca perioada 2002-2004 cat am lucrat la o firma din alt judet decat cel in care am domiciliu acum,nu este trecuta in carnet.dar am acasa o adeverinta care arata ca am lucrat la acea firma,doar ca a fost eliberata in anul 2004 si este o copie.are stampila firmei si a ITM-ului.am avut nevoie de ea in 2004 tot pt a intocmi un dosar de somaj.e buna sau trebuie sa cer alta la acea firma?multumesc anticipat!
e buna acea adeverinta si nu va influenteaza cu nimica acuma la depunere dosarului de somaj
Buna seara,
pentru inscrierea acelei perioade in carnet, veti avea nevoie de formular original si nu copie. Cei de la ITM, asa cer:)
Insa, asa cum vi s-a spus, in cazul somajului, nu are nicio importana.
pentru somaj ma intereseaza deocamdata.dar o sa fie luata in considerere,nu?deoarece cu ce am eu in carnet + acea adeverinta beneficiez la somaj de cei 3%.
Da, vi se v-a lua in calcul ... la depunerea dosarului pentru somaj depuneti si o copie de pe aceasta adeverinta.
multumesc mult!=D>