Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

Va intreb daca s-a abrogat Legea contractelor colective de munca si daca se mai pot incheia acte aditionale pentru anul 2010 la contractele colective de munca din anul 2009?
Legea nu este abrogata .. prin urmare, puteti incheia acte aditionale la CCM existent pentru anul viitor :)
... atentie doar la ce sporuri si stimulente includeti in ele, intrucat legea 330/2009 prevede clar componentele salariului incepand cu 01.01.2010:)
bine, bine....si ce adaugam? ;) astept idei.... B-)
Legea nr.329/2009 se aplica numai sectorului bugetar , nu si celui privat :)
... pai ce sa adaugam?? Drepturi speciale pentru refacerea sanatatii si capacitatii de munca (in baza legii 319/2006), prime de Paste si Craciun, tichete-cadou si suma de reprezentare (pe romaneste, banii de haine/tinuta):D ca "spor de zambet" sau "spor de munca penibila" nu cred ca se mai poate...:))