Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transmitere declaratii la fondul de mediu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transmitere declaratii la fondul de mediu

iNCEPAND CU DATA DE 01.01.2020 CUM SE VOR TRANSMITE DECLARATIILE LA FONDUL PENTRU MEDIU
george-neagu, moderator

Buna ziua,

AFM a postat pe site ul propriu prezentul comunicat:

INFORMARE

Prin prezenta, vă informăm că începând din anul 2019, declaraţiile privind obligaţiile la Fondul pentru mediu pot fi depuse prin mijloace electronice de transmitere la distanţă, urmând ca din anul 2020 aceasta să fie singura modalitate de depunere a declarațiilor.
În acest sens, vă recomandăm să vă înrolați în aplicaţia informatică pentru utilizarea serviciului "Depunere declaraţii on-line", pusă la dispoziție de Administrația Fondului pentru Mediu la adresa [ link extern ] .
Constantin Vera, Contabil