Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverință medicală
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverință medicală

Medicul de familie eliberează adeverința medicală privind starea de sănătate fizică și psihică? Dacă da, poate să mi-o elibereze fără să am asigurare de sănătate? Un răspuns rapid m-ar ajuta enorm!
Andreea_20, utilizator
Daca nu sunteti asigurat nu mai figurati in evidenta medicului de familie respectiv, deci nu va poate elibera nicio adeverinta.
Vedeti acest link
[ link extern ] /
Vă mulțumesc mult că ați răspuns așa rapid. Dacă medicul de familie nu mă poate ajuta în situația în care mă aflu, la cine mă sfătuiți să merg? Am nevoie urgent de această adeverință, iar asigurare de sănătate nu am cum să fac. Cine, în afară de medicul de familie, ar putea sa mi-o elibereze???

POPA GHEORGHE a scris:

Daca nu sunteti asigurat nu mai figurati in evidenta medicului de familie respectiv, deci nu va poate elibera nicio adeverinta.

Puteti merge la un consult, contracost, la o policlinica privata si veti putea primi rezultatul examinarii medicale efectuate.
Nu pot să vă mulțumesc îndeajuns pentru acest sfat. Să vă dea Dumnezeu sănătate!

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti merge la un consult, contracost, la o policlinica privata si veti putea primi rezultatul examinarii medicale efectuate.