avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverință medicală
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverință medicală

Medicul de familie eliberează adeverința medicală privind starea de sănătate fizică și psihică? Dacă da, poate să mi-o elibereze fără să am asigurare de sănătate? Un răspuns rapid m-ar ajuta enorm!
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Noiembrie 2019
Andreea_20, utilizator
Cel mai recent răspuns: Andreea_20 , utilizator 12:52, 2 Decembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca nu sunteti asigurat nu mai figurati in evidenta medicului de familie respectiv, deci nu va poate elibera nicio adeverinta.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti acest link
[ link extern ] /
Vă mulțumesc mult că ați răspuns așa rapid. Dacă medicul de familie nu mă poate ajuta în situația în care mă aflu, la cine mă sfătuiți să merg? Am nevoie urgent de această adeverință, iar asigurare de sănătate nu am cum să fac. Cine, în afară de medicul de familie, ar putea sa mi-o elibereze???

POPA GHEORGHE a scris:

Daca nu sunteti asigurat nu mai figurati in evidenta medicului de familie respectiv, deci nu va poate elibera nicio adeverinta.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti merge la un consult, contracost, la o policlinica privata si veti putea primi rezultatul examinarii medicale efectuate.
Nu pot să vă mulțumesc îndeajuns pentru acest sfat. Să vă dea Dumnezeu sănătate!

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti merge la un consult, contracost, la o policlinica privata si veti putea primi rezultatul examinarii medicale efectuate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta din care sa rezulte ca persoana este apta d.p,d.v.psihologic dd2007 dd2007 Medicul de familie poate elibera adeverinta din care sa rezulte ca persoana este apta d.p.d.v.psihologic pentru executarea functiei de judecator necesara ... (vezi toată discuția)
Adeverinta medicala care sa ateste starea de sanatate sille sille Buna ziua! Va rog sa-mi raspundeti, daca se poate, la urmatoarea intrebare: Care sunt institutiile abilitate sa elibereze, adeverinta medicala care sa ateste ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am o nelamurire ! in urma unui interviu azi pentru ... enageti enageti Buna seara! AM O NELAMURIRE ! In urma unui interviu azi pentru angajare intr-un restaurant , am fost aceeptata. Mi s-a spus ca voi avea contractul cand ... (vezi toată discuția)