Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Stâna lânga casa
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Stâna lânga casa

Buna ziua,am nevoie de un raspuns in legatura cu o stana ce se afla exact langa gardul meu ,nici un metru distanta,am facut sesizare de 3 ori la garda de mediu primeam raspuns sa merg la primarul din comuna,el nu a luat nici o masura,as dori sa stiu daca pot da in judecata primarul si garda de mediu!
Depinde cand ati cumparat casa!
Daca stana exista inainte de a va muta in casa nu ar fi trebuit sa cumparati casa.
Daca stana s-a instalat dupa ce dvs ati intrat in posesia locuintei fara sa fiti consultata veti putea ataca cu probe toti cei implicati,de la cioban pana la cei care au furnizat autorizatiile de functionare fara sa tina cont de legile in vigoare.
Distanțele minime de protecție sanitară între teritoriile protejate și perimetrul unităților care produc disconfort și riscuri asupra sănătății populației sunt mentionate in Ordinul 119/2014, art.11.
[ link extern ]

Puteti sesiza Direcția Județeana de Sănătate Publică .