Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Utilizare sigle clienti si poze angajati pe site-ul ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Utilizare sigle clienti si poze angajati pe site-ul firmei

Buna ziua,

Ce documente trebuie sa intocmesc ca sa pot utiliza siglele clientilor si pozele angajatilor (prestand servicii) pe site-ul firmei?
Este ok doar acordul GDPR?

Multumesc!
personalul care isi va vedea poza pe website, va trebui sa fie de acord cu prelucrarea datelor (poze, nume, alte date, actualizari, etc.) in scopurile ..... [care trebuie definite]. in acord trebuie mentionat si cum si cine va face intretinerea website-ului, precum si stergerea datelor in cazul in care persoanele se transfera, ies la pensie, sau se cearta cu dvs. (se intampla). mai sunt si alte clauze de discutat.
privitor la clienti, nu e o problema de GDPR ci un contract comercial.
adriandimitriu, utilizator