avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Utilizare sigle clienti si poze angajati pe site-ul ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Utilizare sigle clienti si poze angajati pe site-ul firmei

Buna ziua,

Ce documente trebuie sa intocmesc ca sa pot utiliza siglele clientilor si pozele angajatilor (prestand servicii) pe site-ul firmei?
Este ok doar acordul GDPR?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 16:43, 6 Decembrie 2019
personalul care isi va vedea poza pe website, va trebui sa fie de acord cu prelucrarea datelor (poze, nume, alte date, actualizari, etc.) in scopurile ..... [care trebuie definite]. in acord trebuie mentionat si cum si cine va face intretinerea website-ului, precum si stergerea datelor in cazul in care persoanele se transfera, ies la pensie, sau se cearta cu dvs. (se intampla). mai sunt si alte clauze de discutat.
privitor la clienti, nu e o problema de GDPR ci un contract comercial.
Ultima modificare: Vineri, 6 Decembrie 2019
adriandimitriu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce conditii gdpr trebuie sa respecte websitul unei societati ... Nita Emilia Nita Emilia Ce conditii GDPR trebuie sa respecte websitul unei societati de transport? trebuie partenerii care intra in baza de date sa isi dea un accept explicit tip ... (vezi toată discuția)
Acord client aparitie pe site in sectiunea portofoliu alexandrion77 alexandrion77 Buna ziua, As dori ca pe site-ul firmei mele sa mentionez la sectiunea \"Portofoliu\" cativa clienti cu care am lucrat insa de la care nu am un acord scris ca ... (vezi toată discuția)
Protectia datelor conform rgpd - website vladmaria04 vladmaria04 Buna ziua! daca pe website-ul meu am o singura subpagina cu formular de contact, unde se cer doar e-mailul si textul mesajului clientilor, fara nume, date de ... (vezi toată discuția)