Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trebuie sa platesc TVA apicultura?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trebuie sa platesc TVA apicultura?

Va salut, sunt apicultor si prea multe din domeniul taxelor nu stiu. Am o situatie: detin o intreprindere individuala si in 2019 am vandut produse apicole cu factura in valoare de aprox. 343.000 lei. Va trebui sa platesc TVA pentru aceasta suma, adica 343.000x0.19=65170 lei? Apicultura nu este scutita de plata TVA?
Va rog sa cititi tot materialul de la adresa [ link extern ]