avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Trebuie sa platesc TVA apicultura?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Trebuie sa platesc TVA apicultura?

Va salut, sunt apicultor si prea multe din domeniul taxelor nu stiu. Am o situatie: detin o intreprindere individuala si in 2019 am vandut produse apicole cu factura in valoare de aprox. 343.000 lei. Va trebui sa platesc TVA pentru aceasta suma, adica 343.000x0.19=65170 lei? Apicultura nu este scutita de plata TVA?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:27, 11 Decembrie 2019
Va rog sa cititi tot materialul de la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri ue pt apicultura alejandro06 alejandro06 buna ziua . ma poate ajuta cineva sa imi spuna de unde as putea sa accesez fonduri europene nerambursabile pt. apicultura?nu am alti stupi acum sunt interesat ... (vezi toată discuția)
Șantaj pe motiv de ”legea apiculturii” da78n da78n Am moștenit anul trecut 5 familii de albine. Din proprie inițiativă le-am declarat la Registrul Agricol de la Primărie deoarece așa ”e tradiția” în ... (vezi toată discuția)
Declaratii ii preda62 preda62 Am cateva nelamuriri,am accesat masura 112 apicultura dupa semnarea cereri de finantare am infiintat o intreprindere individuala (fara contabil) dar nu stiu:ce ... (vezi toată discuția)