Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Probleme service
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Probleme service

Buna ziua, am fost cu masina la un service, si am niste probleme. Mi-a zis ca mi-a schimbat piese, dar masina tot nu merge in parametri. I-am platit si piese, si mana de lucru, si dupa ce ma tot amana ca sa imi termine de reparat sa imi zica ca nu are timp sa o mai faca si mi-a dat piesele inapoi. As vrea sa stiu ce pot face in privinta lui, tinand cont ca are un service la curte, neinregistrat, nimic. Stiu ca nu mai recuperez paguba, dar macar sa nu mai pateasca si altii ca mine. Multumesc, o zi buna!
Puteti sesiza primaria, ANAF in scris cu nr. de inregistrare/ data.
verificati mai intai daca nu are totusi firma,
Scanati actele de intrare in service si completati formularele online de la ANPC de care apartineti.
Daca vor merge in control va rezolva rapid service-ul.