Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ma gandesc sa infiintez un club sportiv fara scop ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ma gandesc sa infiintez un club sportiv fara scop comercial

buna ziua,
as avea si eu cateva intrebari legate de subiectul de mai sus...si anume....ce acte imi trebuie pentru a infiinta un club sportiv ( arte martiale)?
cam in cat timp ajung sa ma vad cu actele in mana?
daca pe viitor ma voi decide sa scot niste dvd-uri pentru vanzare,corespunzatoare specificului clubului, va fi vreo problema legata de scopul lucrativ sau nelucrativ al clubului?
~ Conținut șters la cerere ~
Inteleg situatia si de aia va intreb cat ma costa un avocat pentru a-mi infiinta un club sportiv?

Multumesc
Onorariile difera de la un avocat la altul .... cel mai bine este sa contactati cativa colegi avocati si in functie de onorariul perceput sa alegeti .