Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Alocatie incasata necuvenit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Alocatie incasata necuvenit

Sotul lucreaza in alta tara. Tot timpul a spus ca nu ia alocatia de acolo ca dureaza etc.
Am primit de la Agentia de plati cum ca am de dat inapoi statului roman banii de alocatie incasata de mine necuvenit, pe foaie scriind in ce luni a fost incasata, deci logic ca el o ia in acea tara.
Avand in vedere ca eu cresc copilul ce este de facut sa iau eu alocatia din tara aceea?
Multumesc.
Am vorbit la AJPIS si mi s-a spus ca in perioada iunie 2017 - iulie 2018 Danemarca era stat prioritar si ca din 1 august 2018 a devenit stat secundar. Nu am inteles explicatia. Cert este ca eu pana in decembrie 2019 nu am lucrat. Sper sa ma puteti o explicatie pertinenta la "stat secundar"'. Multumesc.