Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariati in concediu medical; salariu minim introdus ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariati in concediu medical; salariu minim introdus in revisal; Solutii,va rog

Buna ziua!
Va rog sa-mi dati o solutie in urmatoarea speta:
Am doi salariati care se afla in concediu medical si cu toate acestea (nu au actele aditionale privind majorarea salariilor semnate) au fost introduse modificarile privind salariul minim in Revisal.
Ce solutie pot aplica ? Corectie in revisal ( completarea la salariu minim cel de dinainte,2080 lei?) si dupa revenirea din concediu medical respectiv semnarea de catre acestia a actelor aditionale sa introduc modificarea ?
Si aspect important, daca e in regula sa procedez asa: la data care produce efecte sa trec 01.01.20120 , conform legii ?

Multumesc anticipat pt sfaturi.
Corectie in revisal prin completarea la salariu minim cel de dinainte si dupa revenirea din concediu medical respectiv semnarea de catre acestia a actelor aditionale sa introduceti modificarea .