avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere Contract Orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere Contract Orange

Buna ziua,

Vreau sa reziliez contractul la Orange. Pe data de 13.08.2019 am semnat oferta si pe data de 26.08.2019 am platit prima factura de abonament pentru perioada 26.08.2019-25.09.2019. Cand am sunat sa intreb de reziliere mi-au zis ca trebuie sa platesc taxa de reziliere pana pe data de 25.09.2020. De ce ar trebuie sa platesc taxa? Si daca ar trebui, de ce pana pe data de 25.09.2020? Nu ar trebui sa fie pana pe 25.08.2020 cand se fac 2 ani de cand mi-a iesit prima factura?

Alte discuții în legătură

Reziliere contract orange ionutadriandragut ionutadriandragut pot sa reziliez contractul la orange? cei de la orange mi-au facut oferta prin telefon pentru un abonament orange me 5 si mi-sa oferit 500 de minute nationale ... (vezi toată discuția)
Rezilere contract connex facut fraudulos pe 3 ani.va rog sa ma ajutati CORNEKUS CORNEKUS Acum un an am cerut o solutie integrata de la connex pentru firma mea. S-au prezentat 2 domni la mine in birou de la connex. Am luat de la ei o solutie ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract orange sau reducere abonament ioneldrapac ioneldrapac Anul trecut in 07 iul.2009 a-m incheiat un contract de telefonie mobila cu Orange Romania ,contractul era de 20 de euro si am luat si un telefon la oferta de 5 ... (vezi toată discuția)