Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cate zile de co am după 20 ani de activitate!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cate zile de co am după 20 ani de activitate!

Bună dimineața! O rugăminte, lucrez in sănătate, în decembrie 2019 am făcut 20 de ani de activitate și am beneficiat de 32 zile co,după împlinirea celor 20 de ani de activitate mi se mai adauga vreo zi sau vreun spor de vechime,trecând la altă gradație? Mulțumesc!
gradația 5 - peste 20 de ani - și se determină prin majorarea salariului de bază avut cu cota procentuală de 2,5%, rezultând noul salariu de bază.