avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incadrare juridica art 338 c.pen.- durata solutionare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incadrare juridica art 338 c.pen.- durata solutionare dosar

Buna ziua, as avea o intrebare! Cat dureaza un caz cand ti sa atribuit art.338?
Ultima modificare: Miercuri, 29 Ianuarie 2020
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Nu poate fi estimat termenul, intrucat sunt o serie de factori de care depinde solutionarea, cum ar fi durata cercetarii penale, pozitia procesuala a inculpatului,, etc.
Dar ar avea nevoie de avocat? Deoarece este incadrat si in art 196.al.1, noua politia nu a zis ca avem nevoie de avocat!
Va multumesc!
Imi puteti raspunde ? Sau trebuie sa va contactez? va multumesc
Mergeti la un avocat si discutati in conditii de confidentialitate cazul dvs.
Avocatul va poate ajuta sa intelegeti consecintele legale la care trebuie sa va asteptati in urma faptei savarsite.
Bineînțeles că este spre binele dumneavoastră sa beneficiați de o apărare calificata, adică ar trebui sa apelați la serviciile unui avocat, mai ales dacă vi s-au reținut 2 fapte, chiar dacă în acesta faza procesuala apărarea asistenta juridica nu este obligatorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost oprit in trafic si am iesit pozitiv la drug test! am ... Ionut61 Ionut61 Am fost oprit in trafic si am iesit pozitiv la drug test! Am fost condus la inml mi s a luat probe de sange si urina a venit rezultatul la fel pozitiv, ... (vezi toată discuția)
Proces penal Danut81 Danut81 In proces penal eu find inculpatu (acuzat pentru omor din culpa) pot sa imputernicesc pe sotia sa merga in locul meu daca eu nu pot? Sau poate sa ma apere ... (vezi toată discuția)