avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cerere obtinere aviz de munca portal IGI
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cerere obtinere aviz de munca portal IGI

Buna seara
am incarcat pe portalul IGI un dosar pentru obtinerea avizului de munca pentru un cetatean strain.
Azi am primit programare si o observatie ca nu a fost validata cerere portal.
Fiind prima data cand am depus un astfel de dosar nu am stiut ca trebuie generata din programul lor automat o astfel de cerere. prin urmare nu am generat-o.
Am incarcat o cerere pe care am formulat-o eu( dupa un model pe are l-am primit de la cineva)
Este obligatoriu ca aceasta cerere de obtinere a avizului de munca sa fie generata de programul lor?
Trebuie sa ma prezint la ghiseu cu documentele pentru depunerea dosarului si imi este teama sa nu respinga dosarul pe motiv ca nu corespunde cerere cu cea generata de programul lor.
Saptamana viitoare urmeaza sa ma prezint la ghiseu pentru depunerea actelor si nu stiu cum sa procedez.
Sa inteleg ca acolo unde scrie ca nu s-a validat inseamna ca actul respectiv nu este corect?
Sper ca cineva a avut o astfel de experienta si ma poate ajuta cu aceasta neclaritate.
Multumesc mutlt pentru ajutor
Cel mai recent răspuns: maminalena , utilizator 15:50, 30 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa faceti din nou o programare prin care sa incarcati cererea de pe portal si toate documentele necesare. Urmariti fiecare rubrica pentru ca poate sa dea invalidare. Sistemul va poate scoate si sa trebuiasca sa incarcati din nou toate documentele. Mergeti pana in Nicolae Iorga unde s-a mutat IGI si cred ca la ghiseu va poate ajuta cineva. Noi aducem cetateni straini, si nu putini.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere aviz munca igi bettyna bettyna Buna seara am incarcat pe portalul IGI un dosar pentru obtinerea avizului de munca pentru un cetatean strain. Azi am primit programare si o observatie ca nu ... (vezi toată discuția)
Dosar imigrari Luminita Butnarus Luminita Butnarus Am incarcat pe portalul igi solicitarea pentru avizul de angajare a unui cetatean strain. Am incarcat toate documentele pe care le depuneam de obicei la ghiseu ... (vezi toată discuția)
Validare acte aviz de angajare strain zaraza22 zaraza22 Buna ziua! Am depus online dosar pe portal IGI pentru un aviz de angajare strain, Am primit programare si la observatii scrie urmatorul lucru: ... (vezi toată discuția)