Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,am primit o executare silita ca girant de la un C.A.R.
Mentionez ca am rate credit in valoare de 700 lei,o rata la C.A.R. de 200 lei ca titular de contract si un angajament de plata in contul altei executari silite tot ca girant de la alt C.A.R. in valoare de 300 lei pentru acelasi titular .
In conditiile in care titularul de contract lucreaza, iar valoarea ratelor mele este jumatate din salariul meu net se mai poate institui poprirea pe salariul meu?
Pot dovedi cu acte cele afirmate legat de datoriile mele.
Cu respect,multumesc!
Este legal să fiți executată silit ca girant, indiferent câte alte obligații și datorii aveți. Nu puteți scăpa de executarea silită dacă ați garantat plata acelui credit.