Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Viza CFP
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Viza CFP

Buna ziua,vroiam sa stiu daca intr-o institutie publica persoana cu atributii de achizitii publice poate avea si viza CFP?cum se mai exrcita astfel controlul?
Nu. Persoana care acorda viza CFP nu trebuie sa fie implicata in operatiuni supuse vizei. Contractele, alop-le sunt supuse vizei. OG119/1999, OMFP 923/2015, OMFP 2332/2017, actualizate.