Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot sa-mi reinnoiesc permisul de conduere avand carte ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot sa-mi reinnoiesc permisul de conduere avand carte de identitate provizorie?

Permisul meu de conducere a expirat acum cativa ani. Cartea mea de identitate e provizorie, pe un an de zile, pentru ca am fost casatorit si am divortat si astept certificatul de divort definitiv.
da, puteti.