Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Administrator firma
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Administrator firma

Buna ziua. Am înființat o firmă ii sunt administratorul firmei sunt obligat să plătesc cas si cass(daca plătesc cas si cass imi merge vechimea pt pensie)? Pot sa imi fiu angajat în acea firma? Cum se procedează? Va multumesc.

Buna seara!
In calitate de administrator, puteti avea si calitatea de salariat. Se permite ca administratorul sa-si incheie sieși, contract individual de munca.
Daca nu doriti acest lucru, puteti incheia in mod voluntar, contracte de asigurare CAS si CASS.