Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca 2 ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca 2 ore

Buna seara! As dori sa stiu daca legea imi permite sa ma angajez part time, cu un C.M.I. de doar 2h/zi, avand in vedere ca in momentul de fata nu am vreun angajament, nu lucrez, deci, acesta o sa fie singurul contract de munca. Va multumesc!
Buna seara!
Cu siguranta puteti presta activitate cu timp partial, in baza contractului individual de munca.
Potrivit Codului Munici, angajatorul poate incadra salariati cu fractiune de norma prin contracte individuale de munca pe durata nedeterminata sau pe durata determinata,