avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legislația muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legislația muncă

Dacă până azi nu am actul adițional semnat cu mărirea salariului minim care sunt pașii de urmat....unde pot sesiza și termenul a fost până pe 31 ianuarie?
Ultima modificare: Miercuri, 5 Februarie 2020
Katalin13, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:41, 5 Februarie 2020
Sunteti angajat sau angajator? Explicati pe larg
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nici nu este nevoie de act aditional, ci doar de o decizie a angajatorului .. iar termenul nu este /nu a fost 31.01.2020 decat daca majorarea se facea cu 01.02.2020.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie onicico onicico Anul trecut salariul minim a fost de 1450lei.De la 1 ianuarie 2018 s-a mărit.Angajarea mea s-a facut in noiembrie 2017 cu 1450.Nu ar fi trebuit să primesc un ... (vezi toată discuția)
Salariul minim - mediu privat carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Am inteles bine ca salariul minim in mediul privat este de 700 lei ? (vezi toată discuția)
Decizie de majorare salariala la nivel de unitate guzmania guzmania Vrem sa majoram la toti salariatii salariul si Domnisoara contabil a dispus sa se faca o decizie de marire de salariu colectiva. Din cate stiu eu trebuie ... (vezi toată discuția)