Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Condiții de acordare a vizei pentru un cetățean Rus
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Condiții de acordare a vizei pentru un cetățean Rus

Bună ziua. Cum se poate obține viza de întrare pe teritoriul României pentru un cetățean Rus.
Menționez faptul că intenționăm sa ne căsătorim în România.
Mulțumesc.
Ambasada României în Federația Rusă oferă detaliat, și în 2 limbi de circulație internațională (engleză, rusă) informații despre vize și servicii consulare. Deoarece sunt mai multe variante de lucru, vă rog să accesați acest link [ link extern ]