avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Condiții de acordare a vizei pentru un cetățean Rus
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Condiții de acordare a vizei pentru un cetățean Rus

Bună ziua. Cum se poate obține viza de întrare pe teritoriul României pentru un cetățean Rus.
Menționez faptul că intenționăm sa ne căsătorim în România.
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Ionica Porumbel , Consultant in arhivarea documentelor 16:23, 9 Februarie 2020
Ambasada României în Federația Rusă oferă detaliat, și în 2 limbi de circulație internațională (engleză, rusă) informații despre vize și servicii consulare. Deoarece sunt mai multe variante de lucru, vă rog să accesați acest link [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cetatean roman as vrea sa plec la rusia rodik112 rodik112 buna ziua sunt cetatean roman si as vrea sa ajung la rusia sa lucrez la negru puteti sa-mi spuneti si mie cum as putea pleca la rusia cat mai simplu si mai ... (vezi toată discuția)
Calatoria din rusia in romania manda_iulia manda_iulia Buna ziua, Ma confrunt cu o problema: Nora mea (casatorita cu fiul meu din ianuarie 2015) care este din Rusia este plecata la Moscova in vizita la parintii ... (vezi toată discuția)
Casatorie intre un cetatean rus si un cetatean roman gutyx17 gutyx17 Buna ziua,va rog daca poate sa imi spuna cineva ce trebuie sa fac daca vreau sa ma insor cu o cetateanca din Rusia,eu sunt in Cipru.Unde este mai bine sa ma ... (vezi toată discuția)